Jak zaoszczędzić miejsce na koncie hostingowym? Gmail jako program pocztowy do obsługi innej skrzynki pocztowej.

      Możliwość komentowania Jak zaoszczędzić miejsce na koncie hostingowym? Gmail jako program pocztowy do obsługi innej skrzynki pocztowej. została wyłączona

Jak zaoszczędzić miejsce na koncie hostingowym? Usługa Gmail przyjdzie Ci z pomocą.

Alias w Gmail

W sytuacji, gdy posiadasz konto hostingowe, którego powierzchnię mocno uszczupliła archiwizowana na nim poczta, możesz skorzystać z opcji w której przerzucisz tą funkcję na zewnętrzny program pocztowy jakim jest Gmail. Po odpowiednim skonfigurowaniu skrzynki pocztowej w Gmail jako tzw. alias, całą obsługę będzie można prowadzić za jego pomocą. Od tej pory archiwizacja będzie się odbywała po stronie usługi Google, w ramach której do wykorzystania masz 15GB miejsca (łącznie z innymi programami w ramach całego konta). Zwykle taka powierzchnia na pocztę powinna wystarczyć na co najmniej kilka lat.

Jak skonfigurować własny adres w Gmail?

Jak skonfigurować własny alias w poczcie Gmail?

Aby sprawnie skonfigurować własny adres pocztowy w programie Gmail, przeczytaj artykuł z naszym instruktażem zawierającym krótkie i rzeczowe wskazówki oraz zrzuty ekranowe przedstawiające krok po kroku całą procedurę- Jak dodać alias (dodatkowy adres e-mail) w poczcie Gmail? Cała operacja powinna zająć Ci zaledwie kilka minut. Dzięki tej konfiguracji zyskasz bardzo dużo miejsca na pocztę oraz możliwość wygodnego dostępu do poczty.